Máj

Máj vzniká ako originálne javiskové dielo, ktorého organickou súčasťou bude celá básnická skladba Máchovho Mája v češtine, votkaná do živej hudobnej a živej výtvarnej kompozície.
čítaj ďalej

Stano a Zlá noha

Stano a Zlá noha prináša svieži a nestereotypný pohľad na život handicapovaného chlapca, ktorý zažíva množstvo bežných udalostí úplne nevšednou optikou plnou detskej imaginácie.
čítaj ďalej

Peter a Lucia

Nechcite od nás, aby sme rozumeli vašim dospelým pravdám, keď sa popierate v každej vete a v každom čine. Svet, ktorý nám predávate je v …
čítaj ďalej

Konvália

Príbeh Vali Reiszovej, mladej poetky zo židovskej rodiny, ktorá sa zblíži s františkánskym mníchom a exponovaným slovenským básnikom Rudolfom Dilongom.
čítaj ďalej

Na západe nič nové

Napriek tvrdej drezúre na cvičisku prichádzajú na front celkom nepripravení, neschopní čeliť vojnovej hrôze. Pod vedením skúsenejšieho veliteľa Katczinskeho v boji zažívajú situácie, ktoré sa …
čítaj ďalej

Acta Psychopata

Acta psychopata sú súčasnou a súčasne divadelnou podobou poviedky Bláznove zápisky Nikolaja Vasilieviča Gogoľa. Zapísal ich v roku 1835 a tvoria známy cyklus autorových Petrohradských príbehov.
čítaj ďalej

FRANKENSCHWEIN

Prešporský filozofický horor, odohrávajúci sa na prelome 18. a 19. storočia, prevedie divákov (ne)známym príbehom mäsiarovho syna Viktora Frankena a jeho Schwein.
čítaj ďalej

Naše šaty!

Súčasná hra nemeckej autorky v premiére na slovenskom javisku. Hra, ktorej téma je pálčivo aktuálna.  Významnú časť prvovoličov oslovujú strany šíriace nacionalistické, protiEUrópske a protidemokratické bludy. 
čítaj ďalej

Modrý vták

Súrodenci Tyltyl a Mytyl snívajú spoločný sen. V ňom sa im zjaví čarodejka Thália a dôrazne ich vyzve, aby prehľadali svet a priniesli …
čítaj ďalej

Tajný denník Adriana Mola

Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné.
čítaj ďalej

Tenká línia /povedomia národa/

Mladí stredoškoláci prezentujú vznik a prípravu projektu z dejín slovenskej literatúry. Za objekt svojho výskumu a analýzy im poslúžia diela Jozefa Gregora Tajovského, Martina Kukučína, Ľudovíta …
čítaj ďalej

Plešivá speváčka

To, čo sa zdalo byť absurdné a nezmyselné v minulom storočí, stáva sa realitou v 21. storočí. Žijeme teda absurditu? A sú naše životy nezmyselné?
čítaj ďalej

Labyrint prísloví

Pôvodná rozprávková hra pre deti od 8 rokov, inšpirovaná zbierkou Petra Adolfa Zátureckého „Slovenské príslovia, porekadlá a úslovia
čítaj ďalej

Džungľa

Svetoznáma archetypálna legenda o ľudskom mláďati menom Mauglí, ktoré vychovala džungľa.
čítaj ďalej

Pozor, double stress!

Hroziaci rozchod rodičov, problémy v škole, výchovné záchvaty dospelých, ctižiadostivá najlepšia kamarátka, psi, čo pomáhajú svojim rodinám. Čo s tým, keď život pripomína komiks?
čítaj ďalej

Pozor, dobrý pes!

Čo všetko musí tínedžer Tomáš riešiť? Chlapec zo vzdelanej rodiny, rebel a zároveň plachý puberťák s nadpriemerným IQ.
čítaj ďalej