facebook
Tajný denník Adriana Mola 2 Zmena adresy Tajný denník Adrina Mola 1 Tajný denník 3 ludus dron PLEŠIVÁ SPEVÁČKA Labyrint Dzungla Pozor, dobrý pes! Medveď & Pytačky
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

LÍSTKY JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ CEZ TICKETPORTAL alebo REZERVOVAŤ NA sara.cermakova@ludusdivadlo.sk, 0915 795 564

Maratón



pozrite si fotky z predstavenia >>

Bežať ho vždy odznova alebo (vy)hrať a (zo)mrieť... Maratón ako divadelné predstavenie. Maratón troch mladých hercov – troch bežcov. Maratón ako život v ohraničenom čase a priestore. V časopriestore nádejí a sklamaní, podrazov a fair-plays, priateľstiev a nenávistí, radostí a smútkov, začiatkov a koncov...Doplňte si zážitky z / do Vášho MARATÓNU.

Práve dnes sa stretávajú traja bežci, aby uspeli v maratóne. Aby premohli súperov i samých seba. Každý z nich má iné skúsenosti, inú predstavu o tom ako uspieť. Stretli sa, aby si pomáhali, aby sa podrážali, aby sa zabávali, spomínali, napádali, vzdávali a
prekonávali. Uspejú? Alebo tak ako včera a dnes pobežia zajtra znova?

Maratón francúzskeho autora Clauda Confortésa privádza na bežeckú dráhu troch rôznorodých ľudí, ktorých spája túžba po víťazstve a úspechu, ktorých spája vymedzený čas a priestor. Bežci sa menia, transformujú, berú na seba rôzne úlohy, snažia sa situácii prispôsobiť, vyťažiť z nej, dobehnúť a predbehnúť – za každých podmienok, za cenu poníženia, za cenu násilia – za každú cenu. Bežia svoj maratón.

Maratón ako výsek zo života, ako výsek z pováh a charakterov, výsek zo situácií, v ktorých sa človek ocitá, výsek z nádejí a spomienok, výsek z humorných i surových momentov... Maratón – výsek zo živého.

42,195 km je dosť veľa na to, aby sa človeku o človeku niečo dozvedel, aby si siahol na dno svojich fyzických i morálnych síl, aby sa vyžmýkal, aby sa stal smiešny vo svojom úsilí a najmä v spôsobe, ako sa on snaží.
Bežme...

Maratón
Autor: Claude Confortés
Účinkujú: Juraj Ďuriš, Peter
Brajerčík, Martin Šalacha
Réžia a úprava: Peter Kuba
Dramaturgia: Miro Dacho
Preklad: Soňa Šimková
Scéna: Miro a Jaro Daubravovci
a Peter Kuba
Kostýmy: Daniela Petrušová
Hudba : Daniel Fischer
Pohybová spolupráca: Juraj Latenay
Svetelný dizajn: Peter Stránsky
Technické zabezpečenie:
Eduard Mikuš

Premiera: 30.11.2010

vstupenky

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Február   Marec 2019   Apríl

PUSŠPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
x<<