facebook
Zmena adresy ludus dron PLEŠIVÁ SPEVÁČKA 45 rokov Labyrint Dzungla Malý princ Pozor, dobrý pes! Medveď & Pytačky HYSTERICON pod PERINOU Gargantua & Pantagruel Poďme, čaká nás auto
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

PRIPRAVUJEME PREMIÉRU NOVEJ INSCENÁCIE: TAJNÝ DENNÍK ADRIANA MOLA - už od 7.2.!

Maratónpozrite si fotky z predstavenia >>

Bežať ho vždy odznova alebo (vy)hrať a (zo)mrieť... Maratón ako divadelné predstavenie. Maratón troch mladých hercov – troch bežcov. Maratón ako život v ohraničenom čase a priestore. V časopriestore nádejí a sklamaní, podrazov a fair-plays, priateľstiev a nenávistí, radostí a smútkov, začiatkov a koncov...Doplňte si zážitky z / do Vášho MARATÓNU.

Práve dnes sa stretávajú traja bežci, aby uspeli v maratóne. Aby premohli súperov i samých seba. Každý z nich má iné skúsenosti, inú predstavu o tom ako uspieť. Stretli sa, aby si pomáhali, aby sa podrážali, aby sa zabávali, spomínali, napádali, vzdávali a
prekonávali. Uspejú? Alebo tak ako včera a dnes pobežia zajtra znova?

Maratón francúzskeho autora Clauda Confortésa privádza na bežeckú dráhu troch rôznorodých ľudí, ktorých spája túžba po víťazstve a úspechu, ktorých spája vymedzený čas a priestor. Bežci sa menia, transformujú, berú na seba rôzne úlohy, snažia sa situácii prispôsobiť, vyťažiť z nej, dobehnúť a predbehnúť – za každých podmienok, za cenu poníženia, za cenu násilia – za každú cenu. Bežia svoj maratón.

Maratón ako výsek zo života, ako výsek z pováh a charakterov, výsek zo situácií, v ktorých sa človek ocitá, výsek z nádejí a spomienok, výsek z humorných i surových momentov... Maratón – výsek zo živého.

42,195 km je dosť veľa na to, aby sa človeku o človeku niečo dozvedel, aby si siahol na dno svojich fyzických i morálnych síl, aby sa vyžmýkal, aby sa stal smiešny vo svojom úsilí a najmä v spôsobe, ako sa on snaží.
Bežme...

Maratón
Autor: Claude Confortés
Účinkujú: Juraj Ďuriš, Peter
Brajerčík, Martin Šalacha
Réžia a úprava: Peter Kuba
Dramaturgia: Miro Dacho
Preklad: Soňa Šimková
Scéna: Miro a Jaro Daubravovci
a Peter Kuba
Kostýmy: Daniela Petrušová
Hudba : Daniel Fischer
Pohybová spolupráca: Juraj Latenay
Svetelný dizajn: Peter Stránsky
Technické zabezpečenie:
Eduard Mikuš

Premiera: 30.11.2010

vstupenky

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

December   Január 2019   Február

PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
x<<